ריתוך נירוסטה/ארגון

/ריתוך נירוסטה/ארגון
ריתוך נירוסטה/ארגון2019-05-10T15:43:56+03:00

ריתוך נירוסטה ואלומיניום על ידי ארגון

שתי מתכות נפוצות ושכיחות בתעשייה ובבית הם הנירוסטה והאלומיניום, מתכות אלו משמשות אותנו במגוון רחב של יישומים, מספיק להביט מסביב למקום המצאנו ולהיווכח בנכונות המשפט האחרון.

אחד הגורמים שהפך את השימוש במתכות אלו לכה נפוץ הוא פיתוח היכולת לחבר בין המתכות באמצעות ריתוך, בשונה מפלדות אחרות הנירוסטה והאלומיניום הם בעלות תכונות מכאניות המצריכות ריתוך מיוחד, ריתוך העושה שימוש בגז ארגון.

ריתוך נירוסטה/ארגון

הנירוסטה והאלומיניום שייכות למשפחת פלדות האל חלד, פלדות אלו אינן יוצרות חלודה במגען עם אוויר ומים, עמידותן של מתכות אלה באה בזכות שכבת פסיבציה של תלת תחמוצת הכרום. חיבור מתכת למתכת מחייב פגיעה בפני השטח של המתכת ובכך היא נחשפת לחלודה, מטרתו של גז הארגון הוא לייצר שכבת מגן במקום הריתוך, שכבה הדומה בפעולתה לציפוי הפסיבציה. תוך כדי חימום מקום הריתוך על ידי חשמל מוזרם הגז ממיכל חיצוני, ברגע שהגז פוגע בפני השטח החמים נוצרת שכבת המגן.

מהו גז הארגון בכלל?

גז הארגון הוא יסוד המסומן באותיות Ar שייך למשפחת הגזים האצילים, תהליך הריתוך העושה שימוש בגז זה מכונה TIG – Tungsten insert gas , בבסיס תהליך זה נמצאת אלקטרודת טונגסטן היוצרת קשת חשמלית, קשת זו מוגנת על ידי גז הארגון המוזרם למקביל לפני השטח, עירוב הגז בתהליך הריתוך יוצר שכבת מגן על תפר הריתוך ומונע הופעת שלאקה וגיצים, בסיום תהליך ריתוך זה אין צורך בהשחזה וליטוש של תפר הריתוך.

ביצוע ריתוך עם גז ארגון מחייב מעבר של השתלמות מקצועית בתחום, ידע וניסיון, ריתוך הנעשה ביד לא מקצועית ישאיר אזורים חשופים במתכת, אזורים שבהם יכולה להתפתח חלודה. קיים הבדל בין ריתוך נירוסטה לריתוך אלומיניום מבחינת טמפרטורת הריתוך הדרושה, טמפרטורת ההיתוך של האלומיניום היא נמוכה יותר ולפיכך מצריכה מיומנות גבוהה יותר בביצוע הריתוך.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button
צרו עמנו קשר
צור קשר